KONST / Litografier / Färglitografi 14092681
nr 1409 2681
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 24/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:00:42
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt